Dr Kristina Valendinova
Dr Kristina Valendinova
Psychoanalysis and psychotherapy

Psychoanalýza a Psychoterapie

česky ve středu Londýna

21742239_10213814964518108_1987754835_o.jpg

Nabízím individuální psychoanalytickou psychoterapii v českém jazyce

 

Má konzultační místnost se nachází ve středu Londýna (WC1B).

Vaše případné dotazy o terapii ráda telefonicky zodpovím.

Terapie probíhá formou rozhovoru mezi terapeutem a klientem a využívá psychoanalytických metod poslechu a rozboru. Může pomoci v řešení různých životních obtíží – vztahových, pracovních i existenčních. Mezi důvody, kvůli kterým lidé psychoterapeuta nejčastěji vyhledávají, patří:

  • deprese a smutek

  • úzkosti, panické ataky, fobie

  • psychosomatické problémy

  • pocity zmatku či životní nespokojenosti

  • nedostatek sebedůvěry

  • partnerské a intimní problémy

  • pocit, že v životě či vztazích narážíme neustále na tytéž obtíže.

Situace každého klienta je nicméně vždy individuální: rozhodnutí obrátit se svým problémem či trápením na nezávislou osobu je proto podmíněno pouze chutí věci změnit. 

Co je psychoanalýza?

21908876_10213880498436415_788258519_o.jpg

Co je to psychoanalýza?

U vzniku psychoanalýzy stál na konci 19. století moravský rodák a vídeňský neurolog Sigmund Freud. Jeho metoda spočívá na myšlence, že naše vědomé uvažování a cítění ovlivňují do značné míry nevědomé ideje a touhy, které nejenže nám obyčejně zůstávají skryty, ale často jsou s těmi vědomými v rozporu. To někdy vytváří duševní konflikty, které se mohou projevovat nejrůznějším způsobem: depresí, úzkostnými stavy, horečnatou aktivitou, jež člověka ubíjí, a někdy i bolestmi a zdravotními problémy, které nemají jasný fyzický původ. 


K čemu Slouží?

Rozhodnutí obrátit se s tím, co nás trápí, na nezávislou osobu, nemusí být vždy podmíněno životní krizí. Důvodem může být jednoduše chuť více porozumět sám sobě a svým hodnotám, osvobodit se od problémových vzorců chování, naučit se lépe zvládat konflikt a nalézt nové možnosti seberealizace.
Psychoanalytická psychoterapie není založená na nácvikových metodách a nenabízí učební programy ani rady do života. Místo toho umožňuje vytvořit mezi psychoterapeutem a klientem bezpečný a důvěrný prostor, kde lze otevřeně vyjadřovat myšlenky a touhy, pro něž v běžném životě většinou nemáme místo.


Kde začít?

Konzultaci lze domluvit telefonicky či emailem. Během prvního sezení se zamyslíme nad Vaší situací a možnostmi společné práce. Výběr terapeuta je věc velmi osobní a pro úspěch terapeutické práce klíčová – pokud se Vám proto zdá, že nabídka není tím, co hledáte, ráda Vám doporučím jiný typ péče či některého z kolegů.
Nástrojem psychoterapie je slovo a jejím předpokladem možnost klienta vyjadřovat se během sezení co možná nejpřirozeněji a nejsvobodněji. Možnost pracovat v mateřském jazyce sice není absolutní podmínkou, může však být velkou výhodou.


Kolik to stojí?

Peníze jsou v psychoanalýze důležitým prvkem. Představují nejen odměnu za psychoanalytikovu práci, ale jsou i symbolem klientovy přítomnosti a angažovanosti ve společném úsilí. Proto jsou sezení, jež se z nějakého důvodu nekonají, aniž by klient svou nepřítomnost v domluvené době (obvykle 24 hodin předem) oznámil, splatná. Cenu za sezení a způsob platby stanoví obě strany na začátku domluvou, přičemž analytik nutně zohlední možnosti klienta.


Jak častá a jak dlouhá jsou sezení?

Normální délka sezení je 30-40 minut, může se však lišit podle momentální situace. Ačkoliv psychoterapie může být podle potřeby i krátkodobá, k dosažení trvalejších změn je obvykle nutné jedno či dvě pravidelná sezení týdně, po dobu řádově měsíců. 

Ačkoliv se člověk mnohdy cítí lépe už po několika sezeních, psychoanalýza je obvykle dlouhodobá záležitost – “porozumět” svému nevědomí a naučit se identifikovat tendence a vzorce chování, které nám činí život obtížnějším, než je nutné, není možné takříkajíc přes noc. Na druhou stranu, dlouhodobá práce není vždy nutná nebo v daný moment vhodná. Základem je vzájemná domluva mezi terapeutem a klientem a oboustranný zájem na společné práci.

Má kvalifikace

21845300_10213850112156777_2070274420_o.jpg
 
F437561D-E7E0-40B8-8596-9D7D9452C5E3_1_201_a.jpeg

Seznam mých přednášek

a publikací naleznete zde.

Psychoanalytickým výcvikem jsem začala procházet v Paříži, po dokončení doktorandských studií v USA (PhD History of Consciousness, University of California, Santa Cruz) a ve Francii (Doctorát Psychoanalyse et psychopathologie, Université de Paris Diderot).

Jsem členkou psychoanalytické asociace Centre for Freudian Research and Analysis v Londýně a Cercle Freudien v Paříži. S dvěma francouzskými kolegy jsem rovněž v roce 2016 založila Bubble & Speak, drop-in centra pro děti a rodiče ve čtvrti Lambeth v Londýně. 

Během tréninku jsem absolvovala řadu stáží, mezi jinými na East London NHS Foundation Trust, s klienty charitativní organizace MIND  v Islingtonu a v dětském terapeutickém centru CMPP Médicis ve Fontainebleau

Jsem akreditována UK Council for Psychotherapy a řídím se jeho etickým kodexem.

Sjednejte si konzultaci

21931571_10213880471915752_253800274_o.jpg

Konzultaci je nutno domluvit předem.

Máte-li otázky o způsobu mé práce nebo si nejste jisti, zda je tento typ terapie pro vás vhodný, nabízím15-minutovou telefonní či skype konzultaci zdarma. 

Telefon: (020) 3097 1779 (Prosím zanechte zprávu)

Email: kristina@valendinova.com nebo použijte tento formulář.

Rezervace je závazná a lze ji zrušit nejpozději 24 hodin předem.

Adresa konzultační místnosti: 

56 Bloomsbury Street, London WC1B